Paieška

Categories: Naujienos

Kompetencijų ugdymas Erasmus+ projektinėje veikloje

Anglų kalbos mokytoja Inga Razanovienė 

„Jaunimas nesidomi politika, nedalyvauja rinkimuose.“; „Jaunimas mažai įsitraukia į visuomeninių organizacijų veiklas ir nesiima iniciatyvos sprendžiant visuomenei aktualias problemas.“ – gana dažnai girdime tokių ir panašių posakių. Kadangi Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos mokytojai siekia ugdyti kūrybiškus ir aktyvius piliečius, kartu su mokiniais dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte „Aktyvus Europos pilietis“. Vykdydami projekto veiklas mokiniai bendradarbiauja su bendraamžiais iš Vokietijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Švedijos. Pirmas projekto susitikimas įvyko pavasarį Vokietijoje.

Nuo pavasario projekto dalyviai turėjo paruošti video reportažus apie stereotipus ir įvairias išankstines nuostatas, kurių apie jų gimtąją šalį dažnai susidaro užsieniečiai. Kūrybiškai pateiktos nuotaikingos situacijos privertė visus pamąstyti apie netinkamas nuostatas, kurios gana dažnai sutrukdo bendrauti, suprasti, priimti kitatautį. O juk tai taip svarbu!

Lapkričio mėnesio 13-18 dienomis keturios gimnazijos mokytojos ir šeši III-ios gimnazijos klasės mokiniai vyko į Prancūziją, į LPO Jean Monnet Lycee polyvalente mokyklą Liburno mieste, kur susitiko su projekto partneriais. Viešnagės metu mokiniai kartu su anglų k. mokytojomis Diana Vaidžiule ir Inga Razanoviene vyko į Bordo miestą. Šiame mieste projekto dalyviai pirmiausiai susitiko su Naujosios Akvitanijos Regiono tarybos nariais, kurie pristatė įvairias jaunimo skatinimo programas, vėliau mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Europos Sąjungos politiką, programas ir prioritetus bei dalyvauti mini debatuose, kuriuos organizavo Europos Komisijos valdomo „Centre Europe Direct“ darbuotojai.

Kol vieni mokiniai dalyvavo debatuose, kiti – Akvitanijos muziejuje organizuotos ekskursijos metu daug sužinojo apie šio regiono istoriją ir Bordo miesto bei regiono sąsajas su vergove. Bordo mieste projekto dalyviai taip pat lankėsi visuomeninėse organizacijose: „SOS Racism“ „Centre LGBTI+“, „ASTI“ ir „SOS Mediterranee“, padedančiose spręsti juodaodžių, seksualinių mažumų, imigrantų ir pabėgėlių teisių pažeidimus bei įvairias kitas jiems kylančias problemas.

Sukauptą informaciją projekte dalyvavę mokiniai aptarė tarptautinėse grupėse ir kartu parengė kūrybiškus bei informatyvius pristatymus, kuriuos išgirsti ir pamatyti turėjo progą kiti projekto dalyvius priimančios mokyklos mokiniai. Projekto dalyviai noriai dalinosi savo žiniomis, bendravo ir bendradarbiavo anglų kalba. Projekto veiklos mokiniams sudarė puikias galimybes ugdytis įvairias kompetencijas.

Be projektinių veiklų organizavimo, LPO Jean Monnet Lycee polyvalente mokykla sudarė galimybę Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos mokytojams stebėti mokytojų darbą. Technologijų ir inžinerijos mokytoja Jurgita Kragienė ir biologijos mokytoja Jurgita Kizeliauskienė stebėjo biologijos, metalo apdirbimo, matematikos bei fizikos pamokas. Šie mokomieji dalykai ir jų mokymo naujovės labai svarbūs ugdant inžinerines mokinių kompetencijas. Mokytojos aptarė mokinių vertinimą ir pažangos skatinimo būdus, apžiūrėjo kolegų turimas mokymo priemones, metodinę medžiagą, dalinosi gerąja patirtimi. Bendraudamos su kitų šalių kolegomis mokytojos taip pat patobulino anglų kalbos įgūdžius. Įgytomis žiniomis ir parsivežtomis idėjomis mokytojos būtinai pasidalins su gimnazijos ir  miesto kolegomis.

Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose tiek mokiniams, tiek ir mokytojams sudaro puikių galimybių plėsti kompetencijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, susipažinti su kitų šalių kultūra, suprasti, kiek daug bendra visi turime, pradedant žmogiškomis vertybėmis, profesiniais iššūkiais ir baigiant kasdieninėmis problemomis. Bendraudamas su kitų šalių žmonėmis gali iš šalies pamatyti save ir gimtąją šalį bei į visuotines aktualijas ir šių dienų problemas tarsi pažvelgti kitų projekto dalyvių akimis. Tai padeda vieniems kitus geriau pažinti, suprasti ir ieškoti bendrų sprendimų. Visi projekto partneriai jau nekantriai laukia susitikimo Nyderlanduose vasario mėnesį, kai tęs pradėtus darbus.

Simono Daukanto inžinerijos gimnazija

Share
Published by
Simono Daukanto inžinerijos gimnazija

Recent Posts

Sveikinimai!

17 val ago

Jaunieji inžinieriai: Šiaulių gimnazistai susipažino su „Artilux NMF“ technologijomis

Karjeros specialistė Kristina Brogienė Gruodžio 12 d. Šiaulių miesto gimnazistai turėjo unikalią galimybę pažinti modernios…

1 savaitė ago

This website uses cookies.